Ekonomi

Teksan Gençleri Sanayide Kariyere Davet Ediyor

Kesintisiz güç analizi alanında sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli istihdamı sağlamak amacıyla 2021 yılında Teknoloji Sınıfı’nı kuran Teksan, gençlerin profesyonel seyahatlerinde de onlara destek olmaya devam ediyor.

Meslek Günleri kapsamında Teksan çalışanları, bir işin planlanmasından geliştirilmesine ve piyasaya sunulmasına kadar iş yönetimi sürecini gençlerle paylaştı.

Enerji analiz sektörünün yenilikçi firması Teksan, geliştirdiği başarılı proje ve çalışmaların yanı sıra şubeye nitelikli eleman kazandırma hedefiyle gençleri desteklemeye devam ediyor. Teksan yetkilileri Meslek Günleri kapsamında gençlerle bir araya geldi. Teksan Pazarlama İşleri Uzmanı Görkem Evcin, bir işin planlanmasından geliştirilmesine, lansmanından pazarlamasına kadar şirketlerdeki işlerin yönetimi hakkında gençlere bilgiler verdi.

Ürün yaşam döngüsünün öneminin paylaşıldığı ve gençlere etkili örneklerle anlatıldığı etkinlikte Evcin, bu alanda meslek sahibi olmak isteyen gençlerle deneyimlerini paylaştı. Evcin, gençlerle iş yönetiminin üç değerli unsuru olan Müşteri/Müşteri Deneyimi, Teknoloji ve İş döngüsünün önemine de değindi. Evcin, “Gençler her zaman işlerin son kullanıcı düzeyine şahit oluyor. Bugün bu toplantı ile fikir aşamasından planlamaya, Ar-Ge gruplarıyla geliştirme, ardından pazara sunum ve nihai müşteri deneyimine kadar geçen süreçte iş yönetimi döngüsünü öğrendiler. Biz iş yöneticileri olarak, bir işi işin yaşam döngüsünün tüm aşamalarında yönetirken, pazarın ihtiyaçlarını karşılaması ve iş stratejisine katkı sağlaması için kriterleri de göz önünde bulundurmamız gerektiğini gençlerle paylaştık. Teksan olarak bu tür etkinliklerle mesleklerine yön verme sürecinde gençlerimizin yanında olacağız” dedi. söz konusu.

Teksan Teknoloji Sınıfı TESS’i inceledi

Gençleri eğitim alanında desteklemek amacıyla 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılından itibaren eğitimine devam eden Teksan Teknoloji Sınıfı, öğrencilere sektörün ihtiyaç duyduğu değerli çalışmalar, eserler hakkında ‘yerinde eğitim’ veriyor. ve bölümdeki çalışma döngüleri. Bu amaçla son zamanlarda Teksan Pazarlama Ürün Uzmanı Cem Şükusu İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elektrik, elektronik, otomotiv ve makine bölümü öğrencileri ile Teksan’ın güç depolama alanında kendi Ar-Ge çalışması olan TESS (Teksan Enerji Depolama Sistemleri) hakkında bilgiler paylaştı. Sukusu, “Teksan Teknoloji Sınıfı, branşımızın en değerli kazanımlarından biri olan nitelikli istihdama katkı sağlamak için çok değerli bir misyon üstleniyor. Öğrencilerimiz Türkiye’de tamamen yerli sermaye ile geliştirdiğimiz TESS çalışmamızın teknik detaylarının yanı sıra geliştirme ve kullanım alanlarını lise yıllarında bile öğrenme şansı buluyorlar. Bu eğitimler onların gelecekteki tercihlerinde ve geliştirecekleri çalışmalarda kilit rol oynayacaktır. Teknoloji Dersi ile sektörde nitelikli istihdamı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-ispir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu