Ekonomi

Bitcoin ağındaki sorunlar olumlu bir gelişme olabilir

bitcoin , geçtiğimiz haftalarda yaşadığı sıkıntıyla ağda konuşulmuştu. BRC-20 belirteçlerine ve Ordinals NFT’lerine artan ilgi, ağın yavaşlamasına ve işlem fiyatlarının artmasına neden oldu.

Ancak Trust Machines CMO’su Dan Held Başkan, bunun kripto para birimi için olumlu sonuçları olabileceğini belirtti. 2023 Bitcoin Konferansı için Miami’de bulunan Held, Cointelegraph’a verdiği röportajda bunun Bitcoin için uzun vadeli güvenlik modeline katkısı nedeniyle iyi bir gelişme olduğunu söyledi.

Trust Machines yöneticisine göre proses fiyatlarının artması gibi konular insanları farklı çözümlere yönlendirebiliyor. Böylece, ağ kaynaklı sorunları ortadan kaldırmak için Katman 2 analizleri geliştirilebilir.

Held ayrıca, Bitcoin’in birkaç katmanını benimsemenin ve Lightning Network gibi tek bir çözüme çok fazla odaklanmamanın değerini vurguladı. Geçerli Katman 2 alternatifleri olarak Sıvı ve Anaç’ı vurguladı.

Hatırlanacağı üzere son dönemde Bitcoin ağında bekleyen işlem sayısı 500 bine yaklaşmıştı. Bu dönemde proses fiyatları artmış ve yaşanan sorunlar sonrasında BinanceBTC çekme işlemlerini kapatmıştı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

haberhavran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu