Haber

‘MSB Dijital Gösterim Merkezi’ açılıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Türkiye’nin Savunma Sanayii alanındaki ilerleyişini ve başarılarını maketler, dijital gösterimler ve 3D animasyon filmlerle vatandaşlara anlatacak olan Milli Savunma Bakanlığı Dijital Görüntüleme Merkezi, Ankara’nın ardından Kayseri’de de vatandaşlarla buluşacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye’nin gururu olan milli savunma alanındaki gelişmelerin tüm yönleriyle vatandaşlara anlatıldığı Milli Savunma Bakanlığı Dijital Görüntüleme Merkezi’nin yetkililerle buluşacak olmasından heyecan duyduklarını belirtti. Kayserililere, “Milli Savunma Bakanlığımızın Dijital Tarama Merkezi 26 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de gerçekleştirilecektir. Resmi açılış töreni ile halkın ziyaretine açılacak. Ve 1 Mayıs dahil her gün 11:00-22:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak. Dijital Gösterim Merkezi, gururumuz ve şerefimiz Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterinde yer alan yerli ve milli silah, alet, teçhizat, mühimmat ve teçhizatı Kayserili vatandaşlarımızla buluşturacak.”

Dijital Gösterim Merkezi’nin ‘Yüzyılın Gücü – Cesaretin Teknolojisi’ mottosuyla ‘deneyim merkezi’ olarak açıldığına dikkat çeken Lider Büyükkılıç, “Bakanlık bünyesinde bulunan maketler, dijital gösterimler ve 3D animasyon sinemaları ile Milli Savunma’nın Dijital Tarama Merkezi, ülkemiz savunma sanayii ve Türk Silahlı Kuvvetleri seviyesine ulaştı. modernizasyonu anlatılmaktadır. Dünyanın ilk SİHA gemisi olan TCG Anadolu, Atak Helikopteri, SİHA ve 120 eserin sergilendiği MSB Dijital Sergileme Merkezi, 26 Nisan – 1 Mayıs tarihleri ​​arasında Kurşunlu Otoparkında vatandaşlarımızın ziyaretine açılacak. Bizi gururlandıran yerli ve milli teknolojileri tanımak ve bu heyecanın bir parçası olmak için hemşerilerimizi Milli Savunma Bakanlığı Dijital Görüntüleme Merkezi açılış törenine davet ediyoruz.”

MSB DİJİTAL GÖRÜNTÜ MERKEZİNDE NELER VAR?

Yediden yetmişe tüm yaş gruplarına açık olacak ve ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek MSB Dijital Tarama Merkezi 3 ana bölümden oluşuyor. TSK envanterinde yer alan yerli ve milli silahlar, merkezin dış cephesinde köşede yer alan LED ekranda 3 boyutlu içerikle etkileyici bir deneyim olarak ziyaretçilere sunuluyor.

MSB Dijital Görüntüleme Merkezi’nin girişi dijital tünel olarak tasarlandı. Ziyaretçiler çepeçevre ekran olarak tasarlanan dijital tünelden geçerken 3D mapping görsel efektleri, özel animasyonlar ve ses efektleri ile TSK’nın kara, deniz ve hava gücünü etkileyici bir atmosferde izleyebiliyor.

Milli Muharip Uçak (MMU), TCG Anadolu SİHA Savaş Gemisi, Atak Helikopteri, Altay tankı gibi projelerin görüntüleri dijital tünelde muhteşem görsellerle sunuluyor. MSB Dijital Teşhir Merkezi’nin ikinci bölümünde ise TSK envanterindeki eserlerden seçilen maketler farklı alanlarda sergileniyor. Silah, araç, teçhizat ve mühimmat, yeteneklerine göre özel içeriklerle halkımızın ilgisine sunulmaktadır.

MSB Sayısal Gösterim Merkezi’nin üçüncü bölümünde ise TSK envanterindeki yerli ve milli silahların yanı sıra sahanın ortasında yer alan dairesel sayısal alanda silahların yüksek teknolojisi ve üstün kabiliyetleri anlatılıyor. Öte yandan, alanda bulunan teşhir birimlerinde namlulu silah, mühimmat, füze sistemleri ve diğer savunma araçlarının 3 boyutlu modellerine ve detaylı özelliklerine ulaşılabiliyor.

MSB Dijital Görüntüleme Merkezi’nde Milli Savunma Üniversitesi’ne girerek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne katılmak isteyen gençlere danışmanlık hizmeti, milli savunma sanayinde mesleğini sürdürmek isteyenlere ise rehberlik hizmeti veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu