Haber

Kremlin: Moskova’yı hedef alan İHA saldırılarına ilişkin önlemler alınıyor

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ukrayna ordusunun Moskova’nın hemen dışında hızla konumlanan Odintsovskiy ve Naroforminskiy yerleşim birimleri ile Moskova Uluslararası İş Merkezi kulelerini hedef alan yeni insansız hava araçları saldırılarına ilişkin sorulara yanıt olarak, “Açıktır ki, Tehdit var, gerekli tedbirler alınıyor.”

Moskova’nın drone baskınlarına karşı ne kadar korunduğu sorulduğunda Peskov, bu konuda “yalnızca askeri yetkililerin uzman görüşü verebileceğini” kaydetti.

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, dün gece Moskova çevresindeki yerleşimleri de kapsayan Moskova Oblastı’ndaki Odintsovskiy ve Naroforminskiy yerleşim yerlerinde iki Ukraynalı insansız hava aracının hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğünü bildirdi. Yetkililer ayrıca, Moskova Şehri olarak da bilinen Moskova Ülkeler Arası İş Merkezi yakınlarında üçüncü bir insansız hava aracının elektronik harp sistemleriyle yakalandığını kaydetti. Söz konusu üçüncü drone düşerken, modülleri iş merkezi kulelerinden birine çarptı.

bozyazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu