Haber

AK Parti İzmir Milletvekilleri, İzmir’deki Ulaşım Krizini Eleştirdi

AK Parti İzmir Milletvekilleri Eyyüp Kadir İnan ve Ceyda ayrılabilir Çankırı, İzmir’de metro ve tramvay işçilerinin grevi sonrası yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İzmir’de yaşanan ulaşım krizinde inanılmaz görüntülere tanık olduklarını, Soyer ve ekibinin herhangi bir önlem almayarak büyük bir kaos yarattığını savundu.

Soyer’in metro çalışanlarının özlük haklarını gasp ettiğini ve İzmirlilerin ulaşım hakkını hiçe saydığını öne süren İnan, “5 milyondan fazla insanın yaşadığı İzmir’de Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı rezaletin sınırı yok. Çalışanlarına ücret hakkını ve vatandaşına ulaşım hakkını sağlayamayan , yaşadığı her sorumsuzluğun ve aksamanın hesabını 8 ay sonra sandıkta verecek” ifadelerini kullandı.

Ceyda Bölünmez Çankırı da Tunç Soyer’in yönetim anlayışından yoksun olmasının İzmir’in sorunlarını ikiye katladığını belirterek, ulaşımda milyonlarca insanın mağdur edildiğini belirtti.

Çankırı yaptığı açıklamada, “Bugün CHP’nin geldiği noktayı net bir şekilde görüyoruz. Endişeniz hizmet ve vatandaş olsaydı, İzmir gibi medeniyetlerin beşiği bir şehirde binlerce insan bu kararın mağduru olmazdı. Otobüsleri tramvay duraklarında bekleten bu zihniyete 2024 yılında veda edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu