Haber

İzmir merkezli operasyonda 17 göçmen kaçakçısı gözaltına alındı

İzmir’de göçmen kaçakçılarına operasyon: 17 gözaltı

İZMİR – İzmir merkezli 6 ilde yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmak isteyenlere aracılık yapmakla görevli göçmen kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda 17 zanlı gözaltına alındı.

İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, organize göçmen kaçakçılığı faaliyetlerinin önlenmesi ve deşifre edilmesi çalışmaları çerçevesinde operasyon düzenledi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla. Milli İstihbarat Teşkilatı ve Kıyı Güvenlik Ege Bölge Komutanlığı ile koordineli olarak yürütülen operasyonda ilk kez 5 adrese daha baskın düzenlendi. İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen operasyonda 569 kaçak göçmen ile 7 göçmen kaçakçısı yakalandı, 5 yelkenli tekne ele geçirildi. Göçmen kaçakçılığı zanlıları çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

9 Haziran’da İzmir merkezli Muğla, Aydın, İstanbul, Antalya ve Adana’da gerçekleştirilen operasyonda, 26 şüphelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 17 zanlı yakalanırken, 9 zanlının yakalanması sürüyor. Gözaltına alınan zanlıların işlemleri devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu