Teknoloji

AMD, kare hızlarını artıran yeni kare oluşturma teknolojisini kullanıma sunmaya başladı

AMD, Radeon RX 6000, RX 7000 ve 700M GPU’ların kare hızlarını artırmak için tüm DirectX 11 veya 12 oyunlarını destekler. kendi kare oluşturma teknolojisio ekler. AMD Akışkan Hareketli Çerçeveler (AFMF), artık şirketin yeni AMD Ekran Yükseltme teknolojisi desteğini de içeren en yeni Adrenalin GPU sürücüsünün bir modülü olarak mevcut.

AMD, şirket FidelityFXMuhteşem Çözünürlük 2 (FSR 2) özelliği etkinleştirildiğinde, Akışkan Hareketli Çerçeveler bazı DirectX 11/12 oyunlarında 1080p çözünürlükte fps’yi artıracaktır. yüzde 97’ye kadar artabilir diyor. 1440p’deki performans artışı bazı oyunlarda “ortalama yüzde 103’e kadar” çıkıyor. AMD bu testleri, şirketin “1440p’ye hazır” olduğunu iddia ettiği 329 dolarlık en yeni RX 7600 XT GPU’da gerçekleştirdi.

AMD, Nvidia DLSS3 Benzer şekilde, Akışkan Hareketli Çerçevelerin “oyunlarda ek gecikmeye neden olabileceği” konusunda da uyarıyor. Bu nedenle, muhtemelen rekabetçi nişancı oyunlarında etkinleştirmek isteyeceğiniz bir özellik değildir, ancak AMD’nin Radeon Anti-Lag özelliğini etkinleştirmek, oyun içi gecikmelerin azaltılmasına da yardımcı olabilir. Ek olarak, Akışkan Hareketli Çerçevelerin çalışması için oyunların VSYNC devre dışıyken tam ekran oynanması gerekir. AMD’nin Akışkan Hareketli Çerçevelerin durumunu size bildiren bir katmanı var ve bu özellik ALT + SHIFT + G kombinasyonuyla açılıp kapatılabiliyor.

Akışkan Hareketli Çerçevelerin, şirketin FSR 3 gibi diğer teknolojileriyle karşılaştırıldığında görüntü kalitesini nasıl etkilediğini görmek için incelemecilerle daha fazla test yapılmasını beklememiz gerekecek.

AMD’nin en yeni GPU sürücüsü ayrıca web görüntülerinin görüntü kalitesini artırmak için Ekran Yükseltme özelliğini de içeriyor. Nvidia’nın RTX Ekran Üstün Çözünürlüğü özelliğine benzer şekilde, birçok DirectX 11 uygulamasını ve Microsoft Edge veya Google Chrome gibi web tarayıcılarını destekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu