Haber

Ahmet Davutoğlu: Siyaset Hıdırellezi olacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 15 Mayıs sabahı siyasetin “Hıdırellezi” olacağını belirterek, “Barışacağız, kavuşacağız, kucaklaşacağız ve yeni Türkiye’nin ufkunu birlikte çizeceğiz. ” söz konusu.

Ahmet Davutoğlu, seçim faaliyetleri kapsamında geldiği kentteki Rahmetler Toplantı ve Stand Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, Millet İttifakı’nın Türkiye’de siyaseti yeniden şekillendirmek için çalıştığını söyledi.

Davutoğlu, “Biz ahlaklı siyaset yapmaya çalıştık. Birileri bundan rahatsız oldu. Bugün de aynı mücadeleyi veriyoruz. ekonomi Bütün yasaklar kalkacak, özgürlükler gelecek. Kimse yazdığı yazıdan ve attığı tweetten dolayı yargılanmayacak. Kutuplaşma bitecek, kucaklaşma gelecek” dedi.

Millet İttifakı’nın kimseyi kutuplaştırmayacağını anlatan Davutoğlu, şunları söyledi:

“Kimse korkmasın. 14 Mayıs gecesi kimse kaybetmeyecek. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği doğru. Büyük gösteri yapılmayacak ve kimse kendini kaybolmuş hissetmeyecek. Hukuksuzluk ortadan kalkacak. emirler gidecek.Vicdanıyla karar veren yargı gelecek.Yolsuzluklar bitecek.Siyasi ahlak.” gelecek.”

Kimsenin milli iradeden üstün olmadığını anlatan Davutoğlu, “15 Mayıs sabahı siyaset Hıdırellezi olacaktır. Barışacağız, buluşacağız, kucaklaşacağız ve yeni bir Türkiye’nin ufkunu birlikte çizeceğiz. ” söz konusu.

Bir gazetecinin sandıklarla ilgili görüşü sorulduğunda Davutoğlu, “Biz demokrasiye karışmıyoruz. Sandıkları korumak için sonuna kadar mücadele ediyoruz. Ben başından beri sandıktan uzağım. Anketlere inanmayın, korku ortamında anket olmadığı için değil. Göreceksiniz ki büyük bir ‘dip dalgası’ geliyor. Türkiye” Türkiye’nin yeni baharına kimse engel olamayacak. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu