Yaşam

Üniversite tercihinde Çankaya desteği

ÇANKAYA BELEDİYESİ SEÇİM DANIŞMANLIĞI HİZMETİNİ ÜCRETSİZ VERECEK
 

Çankaya Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz danışmanlık desteği verecek.
Tercih destek hizmeti hafta içi her gün Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılacak.
Üniversite adayları tercih döneminde 458 89 00 / 1841 (uzatma) randevu alarak danışmanlık hizmetinden yararlanabileceklerdir.

 

Çankaya Belediyesi, üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başlayacak. Uzman rehber öğretmenler tarafından verilecek ücretsiz danışmanlık hizmeti tercih süresi boyunca devam edecektir. Üniversite adayları, puanlara göre en sağlıklı ve doğru tercih listesinin oluşturulmasına esas olması amacıyla 458 89 00/1841 numaralı sınırdan 10.00-16.00 saatleri arasında randevu alarak hizmetten yararlanabilecek. aldılar.

TAŞDELEN’DEN GENÇLERE 
Gençlere yönelik hizmetlere değer verdiklerini ve gençlerin geleceğini belirleyen üniversite tercihlerinin değerli bir adım olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, olduğu gibi bu yıl da asıl tercih için uzmanlarla danışmanlık hizmeti vereceklerini söyledi. her yıl. Üniversite adaylarına sınavlara hazırlık döneminde ücretsiz kurslar verdiklerini, tercih döneminde ise yine ücretsiz danışmanlık hizmeti alabileceklerini kaydeden Taşdelen, “Ülkemizin geleceği olan gençlerimiz, sınavlara girerek ekonomik zorluklara rağmen üniversite yolunda ilk adımı attı. Bu aşamada, doğru seçimi yapmaları için onlara elimizden gelen desteği vereceğiz. Akademik eğitim tercihlerinin istedikleri gibi sonuçlanmasını temenni ediyor, tüm gençlerimize başarılar ve başarılar diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu