Ekonomi

TÜRK-İŞ’in talebi üzerine fikrini değiştiren uzmanlardan yeni asgari ücret tahmini geldi.

Taban Fiyat Tespit Kurulu, milyonluk artışı belirlemek için üçüncü kez toplandı. Ancak görüşmede uzlaşma sağlanamadı, gözler nihai karar için son toplantıya çevrildi.

UZMANLAR DEĞİŞTİ

Görüşmenin ardından ilk kez puan veren Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Teklifimiz 9 bin TL. Kabul ederlerse imzalarız. Aşağıdaki rakam için masaya oturmayacağız” dedi. söz konusu. Türk-İş’in açıkladığı sayının ardından uzmanlar fikir değiştirdi. Bugüne kadar kamuoyunda 8 bin 8 bin 500 lira ortasında rakamlar konuşulurken, uzmanlardan yeni bir iddia geldi.

“NUMARALARLA ANLAŞILABİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

CNN Türk canlı yayınında taban fiyat artışına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vergi Uzmanı Muhammet Bayram, “Anlaşma olmadığını varsaymamız gerekiyor. Ancak TİSK Başkanı hala binadan çıkmadı. 9 bin TL biraz oldu” dedi. yüksek, sürpriz oldu. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın enflasyonu engelleyemiyorsanız bu rakamların hiçbir önemi yok. Satın alma gücü ne kadar artarsa ​​o kadar uygun olur. Tahminimizle 8 bin lira ile 8 bin 250 lira arasında bir rakam aktarıyorduk. 9 bin TL rakamını düşük bir ihtimal olarak görüyorum. 9 bin TL çıkarsa oy birliği ile olur. Muhtemelen. TİSK daha düşük teklif verdi. Ortadan bir rakamla anlaşılacağını ve Türk-İş Önderliği masaya gelmezse oy çokluğu ile karar alınacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“TALEPİM 8 BİN 750 TL”

Bayram sözlerini şöyle sürdürdü: “Ücretlilerin asgari fiyatını vergiden muaf tuttuk. Şu anda yüzde 15 vergi dilimine tabi 32 bin TL vergi oranı var. Yeniden değerleme oranı yüzde 122 artırılmazsa; taban fiyat ile 6 ayda vergi dilimine giriyor.Yıllarca uğraştı.Ücretlilerin daha az vergilendirilmesi gerekiyor.Üstelik sendikalaşmanın önündeki engeller kaldırılıp gelir vergisi düzenlenirse gelecek yıllara gelecek. yine tablo. Bana göre 9 bin TL rakamı yüksek. Benim tahminim 8 bin 750 TL.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu