Haber

TBMM KEFEK Başkanı Aksal’ın Öğretmenler Günü mesajı

TBMM Bayan Erkek Fırsat Eşitliği Kurulu (KEFEK) Lideri ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle bildiri yayımladı.

Aksal, iletisinde, özveri ve çabayla vazife yapan öğretmenlerin gününü kutladı.

Geleceğin huzurlu, inançlı, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin inşasında rol alacak jenerasyonların öğretmenlerin yapıtı olacağını belirten Aksal, öğretmenliğin yalnızca bir meslek değil, gönül, fedakarlık ve ulusal şuur sıkıntısı olduğunu tabir etti.

Öğretmenlerin kutsal bir vazife yaptığını belirten Aksal, şunları kaydetti:

“Eğitim dünyasının özverili neferleri olan öğretmenlerimiz, yarınlarımızın mimarı olacak gençlerimizin, geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın hayat yoluna ışık tutan kılavuzlardır. Öğretmenler Günü’nü bu bilinç ve düşüncelerle büyük bir sevgi ve minnet içerisinde kutlamaktayız.

24 Kasım 1928 yılında ‘Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği’ unvanını kabul eden ve bu tarihten itibaren ‘Başöğretmen’ olarak kabul edilen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu vesileyle bir kez daha rahmetle anıyor, Dünyanın en kutsal vazifeleri arasında yer alan öğretmenlik mesleğini icra eden çok değerli öğretmenlerimizin ve bütün eğitimci arkadaşlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu