Haber

Soğanlı Vadisi’nde geri sayım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Kayseri’nin turizm alanında değerli merkezlerinden, Kapadokya’nın giriş kapısı olarak anılan Yeşilhisar ilçesi Soğanlı Vadisi’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacak mükemmel tertiplere imza atıyor.

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi birlik, beraberlik ve dayanışma örneği göstererek, turizm cenneti Soğanlı Vadisi’ni turizmin yeni adresi yapıyor. Bölgede tarihi eser onarımı, meydan düzenlemesi, yol üretim çalışmaları ve yürüyüş parkurları üzere hizmetler tüm süratiyle sürüyor.

Soğanlı bölgesinin tüm Türkiye ve dünyaya tanıtılması için çalışmalar yapılırken, bu kapsamda Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği işbirliğinde Soğanlı Vadisi’nde 19-20 Kasım’da Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası gerçekleşecek.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, “Masal diyarı Soğanlı’da bu hafta sonu süper bir tertibe imza atılacak. Kapadokya’nın giriş kapısı Soğanlı Vadimizde geçtiğimiz haftalarda Off-Road yarışlarını gerçekleştirmiş, ülkenin dört bir yanından adrenalin tutkunlarını konuk etmiştik. Artık de harika heyecana sahne olacak bir şampiyonaya daha mesken sahipliği yapıyoruz. Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Yeşilhisar Belediyesi, ORAN, Spor Toto, Asperox ve Türkiye Motosiklet Federasyonu üzere çok sayıda sponsorlar yer alacak” diye konuştu.

19-20 Kasım’da Soğanlı Vadisi’nin Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası’nda, yarışçıların mani atlama, yokuş tırmanma, kayalıklardan geçme üzere güçlü parkurlarda gayret edeceğini vurgulayan Lider Büyükkılıç, Anadolu’nun binlerce yıllık kültür ve tarih mozaiğinin barışla harmanlanan ateşini tüm dünyaya tanıtan Anadolu Ateşi’nin de şampiyona sonrası şov yapacağını tabir etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu