Haber

Şemdinli’deki köy okulunu usta öğreticiler ve öğrenciler onardı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki Şehit Ahmet Budak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan usta öğreticiler ve öğrenciler, köy okulunun bakım ve onarımını gerçekleştirdi.

Elektrik, sıhhi tesisat, mobilya, metal ve boya bölümlerindeki usta öğreticiler ve öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile uyum içinde Orta Güleç İlköğretim Okulu’na gitti.

Okulu boyayan, bozuk ve eskiyen yerleri tamir eden, eksikleri tamamlayan usta öğretmen ve öğrenciler, köydeki çocukların daha keyifli bir ortamda eğitim görmelerini sağladı.

Şehit Ahmet Budak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Muhammed Sefa Çelik, yaptıkları çalışmalarla öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda eğitim almalarını sağlayanlara teşekkür etti.

Çelik, “Usta hoca ve öğrenciler gönüllü olarak bir okulu yenilemek istediklerini söyleyince destek olduk. Çok anlamlı bir çalışma oldu. Binadaki eksiklikleri giderip duvarları boyadılar. Tüm emeği geçenlere çok teşekkür ederiz. onlara.” dedi.

Orta Güleç köyü öğrencilerinden Esra Demirbaş, “Öğretmenlerimize ve abilerimize çok teşekkür ederiz. Okulumuzu onardılar ve birçok eksikliği giderdiler. Çok güzel oldu.” dedi.

Köy sakinlerinden Mecit Gülmez de okulları için ilçeden öğretmen ve öğrencilerin gelip eksiklerini tamamlamasının güzel bir çalışma olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu