Haber

Seçime bir gün kala Peker’in avukatından ‘yeni video’ iddialarına yanıt

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendisine uygulanan ‘dijital izolasyon’ nedeniyle sosyal medyada paylaşım yapamıyor. Peker’in avukatı Ersan Barkın, seçim öncesi yeni imaj tartışmalarının da aynı nedenle mümkün olmadığını söyledi.

Barkın, “Sayın Peker’in ifade özgürlüğünden yoksun bırakılması gönüllü bir durum değil, hukuki durumun gereğidir. Dolayısıyla kendi kararıyla bu durumu ortadan kaldırması mümkün değildir.”

Barkın şu ifadeleri kullandı:

“Bazı gazeteci arkadaşların yorumlarını okuyorum Sedat Peker Bey’in seçime birkaç gün kala açıklamalarına devam edeceğine dair. Peker Bey’in ifade özgürlüğünden mahrum bırakılması ihtiyari bir durum değil, genel durumun gereğidir. Çünkü kendi kararıyla bu durumu ortadan kaldırması mümkün değildir.

Ancak bulunduğu ülkedeki hukuki ve fiili durum değişmelidir ki buna siyasi hiçbir takviye sağlanamaz ve imza kampanyaları sonuç vermediği için kendi türev girişimlerinden başka fırsat yoktur.” (HABER) MERKEZ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu