Teknoloji

Microsoft Edge’e Yapay Zekâ Destekli İnternet Sitesi Tavsiye Özelliği Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un, Google Chrome rakibi internet tarayıcısı Edge için yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Yapay zekâ ile desteklenecek bu özellik, kullanıcılara internet siteleriyle ilgili tavsiyeler verecek.

Microsoft Edge’in en yeni Canary sürümünün kodlarında ortaya çıkan özellik, kullanıcının arama geçmişine odaklanarak çalışacak. Yapay zekâ, analiz edeceği kullanıcı alışkanlığına göre internet sitesi tavsiyesinde bulunacak. Kullanıcı bu sayede, sık sık ziyaret ettiği internet sitelerine daha kolay ulaşma imkânı yakalayacak.

Ne zaman yayımlanacağı belli değil

Microsoft, Edge için üzerinde çalıştığı yeni özellikle ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Hâl böyle olunca özelliğin ne zaman kullanılabilir olacağı ve tam olarak neler sunabileceği belli değil. Ancak yapay zekâ özelliği özelliğin bir gün mutlaka Edge’e geleceği düşünülüyor.

Edge için hazırlanan yeni özellikle ilgili aktarabileceklerimiz şimdilik bu kadar. KOnuyla ilgili yeni bir gelişme yaşanması hâlinde sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu