Haber

Konya Selçuklu Belediyesi Sıfır Atık Bilincini Artırmak İçin Çalışıyor

Konya’da Selçuklu Belediyesi, ilçede sıfır atık için bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, görüşlerine yer verilen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyaşmacı’nın, sıfır atık bilincinin oluşturulması ve toplumsal kabulün kazanılması için ciddi şekilde çalıştıklarını söylediği belirtildi.

Açıklamanın devamında Başkan Pekyatmacı, gelecek nesillere bırakılacak temiz çevre için sıfır atık bilinci oluşturmanın çok önemli olduğuna dikkat çekerek şu sözlere yer verdi:

“Çalışmalarımızı bu ciddiyetle yürütüyoruz. Aydınlık bir geleceğin teminatı olan öğrencilerin temiz çevre ve sıfır atık bilincine sahip olmaları gelecek planlamalarının temelini oluşturuyor. Bu bağlamda Sıfır Müdürlüğü Atık ve İklim Değişikliği ve Selçuklu Sanat Akademisi iş birliğiyle ilçedeki 3 ilköğretim okulunda 4. ve 5. sınıf öğrencilerini buluşturan ‘Elimizden Geleni’ adlı oyun, Selçuklu Kongre Merkezi’ne getirildi. Hafta içi her gün okullardan servislerle, günde 3 seans, yarım saat boyunca ‘Ne Yaparsan’ adlı oyunu izleyerek sıfır atık farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyorlar. “Etkinliklerden haftada 1.500 öğrenci yararlanıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu