Haber

Havza Yönetim Komitesi Toplantısı Tekirdağ’da Yapıldı

Tekirdağ’da havza ölçeğinde yönetim planlarının hazırlanması, uygulanması ve izlenmesinde kurumlar arası koordinasyonun sağlanması amacıyla Meriç-Ergene Havzası Yönetim Komitesi toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Recep Soytürk, Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen programda suyun Tekirdağ’ın önemli sorunlarından biri olduğunu söyledi.

Yaz aylarında özellikle yazlık evlerde içme suyu kullanımının yoğun olduğunu belirten Soytürk, “Devlet Su İşleri olarak birçok gölet yaptık. İçme suyu göletleri yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Ama bölgesel sorunlar yaşıyoruz. Sulamayla ilgili çalışmalar var. Son Tarım Bakanımız da geldi. “Görüştük, projelerin bir an önce hayata geçirilmesini ve tamamlanmasını istiyoruz. İçme suyu veya sulama suyu üzerinde ne kadar çok çalışma yapılırsa o kadar değerli olur. Çünkü geleceğimiz buna bağlı.” dedi.

Konuşmaların ardından kurum yetkilileri tarafından Meriç-Ergene Havzası taşkın yönetim planı gelişmeleri, Meriç-Ergene Havzası kuraklık yönetim planı, Meriç-Ergene Havzası yönetim planları takip sonuçları ve su verimliliği seferberliği konularında bilgilendirici sunumlar yapıldı.

Toplantıya Su İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Yakup Karaaslan, Süleymanpaşa Kaymakamı Mustafa Güler, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, DSİ 113. Şube Müdürü Emre Karakaş, belediye yetkilileri ve kurum yöneticileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu