Haber

Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak D Smart’a konuk oldu

Giresunspor’da başkanlığa yeni seçilen Nahid Ramazan Yamak, “10 yılı aşkın süredir yönetimde çalışıyorum. Bu göreve talip oldum ve en iyi adaylardan biri olduğumu düşündüğüm için seçildim.” bu şartlar.”

D Smart’ta yayınlanan Bol’ca Futbol programının bu haftaki konuğu Giresunspor Başkanı Nahid Ramazan Yamak oldu. Giresunspor’un başkanlığına yeni seçilen Nahid Yamak, “Kongre, depremin olduğu zor bir döneme denk geldi. 10 yılı aşkın süredir yönetimde çalışıyorum. Bu şartlar altında en iyi adayları, göreve talip ve seçildim. Görevimizi hakkıyla yapmak istiyoruz.” .

“2 bin 828 yeni üye yapmak istiyoruz”

Kongreye katılımın düşük olduğuna değinen Yamak, “Üyelik sistemi bizim kanayan yaramız. Giresunspor’un kongresinde 235-236 kişi oy kullanıyor ve başkanı seçiyor. Bu kulübe yakışmayan bir rakam. Bu konuda. 2 bin 828 kişiyi kadromuza katmak için harekete geçtik.Giresunspor kimliği olanlara forma giydireceğiz. Kulübümüze gelir kapısı olacak ve cumhurbaşkanlığı seçimleri daha çok kişinin katılımıyla gerçekleşecek” dedi.

“Hakan Keleş’in gitmesi söz konusu değil”

Teknik Müdür Hakan Keleş’in durumunu değerlendiren Nahid Yamak, “Hakan Keleş’in yerine en az 5-6 kişinin daha değişmesi gerekiyor. Çünkü o sadece teknik müdürlük değil, yöneticilik de yaptı. Giresun için değerli bir bedel çok sevilen bir isim.Geçen dönem kötü başlamamıza rağmen ben dahil yönetim kurulumuz Hakan Keleş ile devam etme kararı aldı.Kulübün beklediği Süper Lig’e yükselme hedefine ulaştı. Uzun süredir dürüstlüğüne ve çalışkanlığına güveniyoruz. Hocayla yolların ayrılma durumu var. “Giresun’da evin evladı gibidir. Kulüp için çok değerli bir isim” dedi.

“Transfer panosunu açmamıza rağmen transfer yapamıyoruz”

Transfer yasağıyla ilgili olarak Başkan Yamak, “Transfer tablomuz şu anda kapalı. Açılsa da transfer yapamıyoruz çünkü FIFA’dan iki dönem cezamız var. Mücadele ettiğimiz cephe çok fazla. Bu kadar. çok üzücü bir durum.tüm oyuncularla tek tek görüştüm.fifa dedim.siz şikayeti kaldırın.ben size avukatınızdan ve fifadan daha yakınım.bir sorununuz olduğunda bana gelin dedim. .Sorunları çözmeye çalışacağız ve mali durumu çözecek yeni projeler üzerinde çalışıyoruz.Oyunculardan tek istediğim karakterli bir oyun.Sonuç ikincil.Şu anda hak ettiğimiz yerde değiliz. Birkaç kötü sonuç bizi buralara kadar getirdi. Hakan Keleş de takımın küme düşmeyeceğini söyledi. Bu sene ligi iyi bir şekilde bitirmeye çalışacağız.”

“Altyapı için arsa almayı düşünüyoruz”

Kulübün tesisleriyle ilgili projelerden de bahseden Başkan Nahid Yamak, altyapı için yeni arsa almak istediklerini belirterek, “Tesislerle ilgili güzel bir projemiz var. Çok güzel bir stadımız var. Kulübü istiyoruz. Binaların yenilenmesi için alanlar inşa etmek istiyoruz. Ayrıca Giresun’daki bir yaylamızda kamp tesisi yapmayı planlıyoruz. Bu bizi ciddi bir maliyetten kurtaracak. İki önemli hedefim yeni bir kulüp binası ve kamp merkezi yapmak” dedi.

“Hakemlerin kendilerini geliştirmeleri gerekiyor”

Süper Lig’de hakemlerin kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyleyen Nahid Yamak, “Hakemlerin kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Son zamanlarda iyi hakemler gelmeye başladı. VAR’ın özellikle küçük takımlar için faydalı olduğunu düşünüyorum. Ama bence doğayı bozmamalı. Bazı noktalarda hakem düdüğünü çaldığında iş bitmeli” diyen Hakemlere sorumluluk büyük. Daha dikkatli olmaları gerekiyor. VAR hakemlerinin çok net pozisyonlarda oyuna dahil olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Başkan Yamak, sarsıntıdan etkilenen kulüplerin zor durumda olduğunu ve bu şartlarda küme düşmenin çok doğru olmadığını sözlerine ekledi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu