Haber

Bosch, Uludağ Üniversitesi Makine Topluluğu Teknoloji Atölyesini yeniledi

 

  • Uludağ Üniversitesi Makine Grubu (UMAKİT) Teknoloji atölyesi, Bosch Güç İletim Analiz Fabrikası’nın takviyeleri ile yenilendi.
  • Modern cihazlar ve gelişmiş altyapı ile donatılan atölyede genç mühendis adayları kaliteli projeler üretmeye devam edebilecek.

Bursa – Dünyanın önde gelen teknoloji ve hizmet tedarikçilerinden biri olan Bosch, yeni nesil insan kaynağının sektörün dönüşümüne katkı sağlayacak biçimde yetiştirilmesine büyük önem veriyor. Bosch, toplumsal faydaya yönelik çalışmaları kapsamında Türkiye’de de bu alandaki yatırımlarını ön plana çıkarıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi ile uzun yıllardır çeşitli projelerde iş birliği yapan Bosch, son olarak Uludağ Üniversitesi Makine Grubu’nun (UMAKİT) üniversite öğrencilerinden oluşan atölyesinin modern cihazlar ve gelişmiş altyapı ile donatılmasına katkı sağladı. Bu sayede genç mühendis adayları kaliteli projeler üretmeye devam edebilecek.

TÜBİTAK Efficiency Challenge, Shell Eco Marathon ve TEKNOFEST gibi yarışlara öğrencilerin katılmasına sponsor olan Bosch’un Bursa’daki Güç İletim Analiz Fabrikası, UMAKİT’in üretimdeki 50. yılını geride bırakmanın onuruna projelerini geliştirdiği atölyeyi yeniledi, öğrencilerin eğitimlerine devam edecekleri modern ve modern bir ortam ile. Şartları iyileştirilmiş bir alanı üniversiteye kazandırdı.

Çalıştayın açılışını Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriya Arı, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İrfan Karagöz, Bosch Güç Aktarım Analiz Fabrikası Teknik Müdürü Mustafa Bulut ve Fabrika Ticaret Müdürü Gitta Unger’in yanı sıra akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilerin katıldığı bir törenle gerçekleştirildi.

Törende konuşan BUÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zekeriyya Arı, Araştırma Üniversiteleri’nin ortasında yer alan, bu alanda kendini kanıtlamış bir üniversitede bu tür özel projelerin hayata geçirilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Akın Burak Etemoğlu ise Bosch’un katkıları ve vakıfları sayesinde yenilenen atölyenin tüm üniversiteye örnek olacağını belirtti.

İnsan kaynağını endüstriyel dönüşüme hazırlar

Mustafa Bulut açılışta yaptığı konuşmada, “Endüstri 4.0 dönüşümünün tüm sektörü değiştirdiği bu günlerde, bu dönüşüme uyum sağlamak için işletmelerimiz ve üniversitelerimizle stratejik hazırlıklarımızın modülü olmak istiyoruz. Endüstri 4.0’ın lider şirketlerinden biri olarak; İşletmeleri dönüştürürken, yeni teknolojilerin ihtiyaç duyduğu insan gücünün yetiştirilmesinde ve mevcut iş gücünün yeni bilgi ve yaratıcılıkla donatılmasında temel direk olmayı hedefliyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi ile uzun yıllardır ortak projeler üretiyor, genç mühendis adaylarını birlikte başarılı bir mesleğe hazırlıyoruz. Burada kurduğumuz atölyede öğrencilerimizle birlikte çalışmak istiyoruz. İşbirliğimizin artarak devam edeceğine inanıyoruz.”

BUÜ mezunu Bosch çalışanlarından gençlere anlamlı jest

Bosch ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin (BUÜ) üniversite-sanayi işbirliğinin güzel örneklerinden birini sergilediğini vurgulayan Gitta Unger, “Fabrikadaki dört çalışma arkadaşımızdan biri Bursa Uludağ Üniversitesi mezunu. Bu nedenle genç mühendis adaylarına modern, yaratıcı ve akıcı bir atölye sunmak hem bizi hem de çalışma arkadaşlarımızı çok mutlu ediyor. Bundan sonra UMAKİT’in bu gibi genç üyeleri, yenilenen fiziki şartlara sahip bir atölyede çalışmalarını sürdürecek ve çok daha başarılı projelere imza atacaklarına inanıyorum. Bosch Türkiye olarak deneyimlerimizi Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile paylaşmaya ve bu tür işbirliklerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
soğanlık evden eve nakliyat
ümraniye eşya depolama
Başa dön tuşu