Haber

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki ‘hanımlara özel’ konsere tepki: Hamam mı bu?

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ne karşı kurulan ve kayyım yönetimi destekleyen Boğaziçi Üniversiteliler Derneği’nin (BURA) düzenlediği konser afişinde yer alan “Hanımlara yöneliktir” tabiri toplumsal medyada reaksiyon çekti.

Kampüs Cadıları, “Boğaziçi Üniversiteliler Derneği (BURA), “Hanımlara Yöneliktir” diyerek sadece kadınların gidebileceği bir konser düzenliyor. Kadın üniversiteleri açarak kadınları toplumda görünmez kılmaya çalışan iktidara ve onun destekçilerine karşı mücadelemiz devam ediyor!” dedi.

Piraye Antika da toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak, “Boğaziçi Üniversitesi’nin toplantı salonlarını kadınlar hamamıyla karıştıran bir kafa. Erkek öğrencinin katılım hakkı ne olacak? Laik bir ülkede -evet laik seküler değil- erkeklere veya kadınlara herhangi bir etkinliğe katılımı yasaklayamazsınız. Anayasal hak. Hamam mı bu kardeşim?!” yazdı.

Erkek öğrencilerin katılamayacağı konser, 19 Aralık’ta Boğaziçililerin “Saatli Bina” olarak adlandırdığı Albert Long Hall’de yapılacak. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu