Haber

Balıkesir’de düzenlenen operasyonlarda 16 kişi gözaltına alındı

Balıkesir’de asayiş ve trafik ekipleri, il genelinde yaptığı operasyon ve aramalarda çeşitli suçlardan aranan 16 kişiyi gözaltına alırken, trafik kontrollerinde 919 araçta inceleme yapıldı ve 91 araç sürücüsüne 318 bin lira idari para cezası uygulandı.

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, “Milli Güvenlik, genel sağlık ve kamu düzeni ile kamu düzeninin sağlanması, suç veya kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, şüpheli ve aranan kişilerin yakalanması, suç unsurlarının yakalanması” amaçlarını; Umumi dinlenme ve eğlence yerlerinde, Açıkça alkol satan ve hizmet veren tüm alkollü mekanlar, Dernek ve Kurumsal Kulüpler, Toplum Tesisleri, Kafeler, Kafeteryalar, Kahvehaneler, Kahvehaneler, Elektronik Oyun Yerleri, Mahalleler, Sokaklar, Caddeler, Parklar, Meydanlar ve Alanlar ve farklı yoğun bölgelerde Merkez ve hareket noktaları dahil tüm ilçelerde 95 grup ve 238 işçinin katılımıyla il genelinde gerçekleştirilen Kamu Düzeni, Trafik ve Huzur Uygulamasında; Asayiş Daire Başkanlığı’nca 2 bin 347 kişi sorgulanırken, çeşitli suçlardan aranan 16 kişi gözaltına alındı.

Yapılan denetimlerde; 1 adet ruhsatsız silah, 10 adet Ecstasy, 28 adet sentetik ilaç malzemesi, 2 adet kurusıkı fişek ve 16 adet fişek ele geçirildi. Polis ekipleri ayrıca 287 halka açık alan, park, bahçe, meydan, alan ve terkedilmiş mekanlarda da inceleme ve incelemede bulunurken, herhangi bir olumsuz olaya rastlanmadı.

Trafik istikametinde yapılan kontrollerde 919 araç denetlendi, 91 araç sürücüsüne toplam 318 bin 708 TL idari para cezası kesildi, 19 araca ise trafikten men cezası verildi. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu