Haber

Asker uğurlamasında zanlı tabancayla havaya ateş ederken yakalandı

GAZİOSMANPAŞA’da demir parmaklıklara çıkıp tabancayla havaya ateş eden zanlı, polis ekipleri tarafından yakalandı. Ekipler, 17 yaşındaki MG hakkında yasal işlem başlattı.

4 Haziran Pazar günü Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi caddesinde asker uğurlama partisi düzenlendi. Eğlenceye katılan bir kişi, plaka direğine tutunarak demir parmaklıklara tırmanarak çalan müziğin ritmine göre dans etmeye başladı. Bir süre sonra yanında bulunan tabancayı çeken zanlı havaya ileri geri ateş etti. Konukların ortasında bulunan kadın, dans eden ve tabancayla havaya ateş eden kişiyi uyararak aşağı inmesini istedi. Uyarıyı dinlemeyen maganda, silahı genç bayana doğrulttu. Kadın daha sonra olay yerinden kaçtı. Sultangazi Eski Habibler Mahallesi’nde bir süre yaşadığı binanın çatı katında oyalanan şahıs, kısa süre sonra elindeki tabancayla havaya ateş etti. O anlar ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından polis konu hakkında soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalarda tetikçinin 17 yaşındaki MG olduğu belirlendi. MG, olayda kullandığı silahla yakalandı. MG ile ilgili ‘Genel Güvenliği Kasıtlı Olarak Tehlikeye Atma’ ve ‘6136 SKM’ hataları isimli süreç başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu