Haber

ABD’yi kasırga vurdu: 16 kişi yaralandı

– ABD’yi vuran kasırga: 16 kişi yaralandı

KUZEY CAROLINA – ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde meydana gelen kasırgada yüzlerce konut ve iş yeri hasar görürken, ilk belirlemelere göre 2’si ağır 16 kişi yaralandı.

Kasırga ABD’nin Kuzey Karolina eyaletinde etkili oldu. Eyaletin Nash County bölgesinde yüzlerce ev ve işyeri kullanılamaz hale gelirken, çevredeki birçok ağaç ve elektrik direği devrildi. İlk belirlemelere göre 2’si ağır 16 kişi yaralandı. Amerikan Ulusal Hava Kurumu’nun EF-3 tipi kasırga olarak nitelendirdiği felakette rüzgar hızının saatte 240 km’ye ulaştığı ve kasırganın 27 km mesafedeki Nash County bölgesinde yaklaşık 30 dakika etkili olduğu öğrenildi.

Kasırga sırasında amatör kameralara yansıyan görüntüler kasırganın şiddetini gözler önüne serdi. Görüntülerde bir evin önce çatısı, ardından duvarları rüzgarın etkisiyle tamamen yıkıldığı görülüyor. Birçok yerleşim yeri savaş alanına dönerken, hasar tespiti sürüyor.

İlaç fabrikası ağır hasar gördü

Yaşanan felaket sonucunda dünyaca ünlü bir ilaç üreticisi firmanın North County bölgesindeki bir fabrikası kullanılamaz hale geldi. İlaç fabrikasının depo kısmının çatısının çökmesi sonucu 50 bin palet ilaç zarar gördü. Söz konusu şirket, fabrikada herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu