Haber

Abdulkadir Uraloğlu’ndan Erzincan açıklaması: Gerekli desteği sağladık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu memleketi Trabzon’a gitti.

Burada Düzköy ilçesindeki hemşerileriyle buluştu.

Yoğun ilgiyle karşılanan Bakan Uraloğlu, esnaf ve kamuoyuyla yakından ilgilendi.

“Çevre illerden bölgeye destek sağladık”

Ardından açıklama yapan Abdulkadir Uraloğlu, Erzincan’ın İliç ilçesindeki madende meydana gelen heyelana değindi.

Uraloğlu, yangında mahsur kalan vatandaşlara ulaşmak için arama kurtarma çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini belirtti. “Trabzon ve çevre illerden bölgeye gerekli desteği sağladık.” söz konusu.

“Temennimiz vatandaşlarımıza güvenli bir şekilde ulaşmak”

Bakan Uraloğlu, madendeki heyelanın büyük bir olay olduğunu belirterek, şunları söyledi: İçişleri Bakanımız, Enerji Bakanımız orada. Henüz 9 vatandaşımıza ulaşılamadı. Yoğun çalışmalar devam ediyor. AFAD koordinasyonunda; Bakanlık olarak büyükşehir belediyemiz ve diğer belediyelerimizle birlikte hem çevre illerden hem de Trabzon’dan gerekli desteği sağladık. Dileğimiz vatandaşlarımıza güvenli bir şekilde ulaşmaktır. Tekrardan geçmiş olsun diliyorum.“dedi.

“Trabzonumuz AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın arkasındadır”

Daha sonra yerel seçimlere değinen Uraloğlu, belediye başkan adaylarıyla birlikte ziyaret ederek hemşehrileriyle buluştuklarını söyledi.

Köyünde olmanın farklı bir değer taşıdığını belirten Uraloğlu, şöyle konuştu:

“Belediye lider adaylarımız ve Ortahisar Belediye Başkanımız aynı zamanda büyükşehir belediye başkan adaylarımızdır. Yine il başkanlarımız ve ilçe başkanlarımızla birlikte vatandaşlarımızın acısını dinliyor ve bu seçim için desteklerini istiyoruz. Bizi her zaman desteklediler. Sağolsunlar Trabzon’umuz hem AK Partimizin hem de Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasında durdu.

“Buranın ihtiyaçlarını tespit ettik”

Bu sefer en güçlü destekle, en yüksek oylarla, hedefimiz olan Millet İttifakı olarak hem Düzköy’de, hem Büyükşehir Belediyesi’nde hem de tüm ilçelerimizde en yüksek oyu, en çok belediyeyi almayı ümit ediyorum. Çalışmalarımız o yönde devam ediyor. Buranın ihtiyaçlarını tespit ettik. Vatandaşlarımız da dileklerini bizlere ilettiler. İnşallah büyükşehirimiz Ortahisar ve Düzköy ile birlikte burada hizmet etmeye devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın bize gösterdiği ilgi ve alakadan çok memnunuz. “Teşekkür ederim, uzun ömürlü olsunlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu