Haber

4 bin 431 konutun daha temeli atıldı… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Herkesi yeni evine kavuşturacağız

ADIYAMAN (İGFA) –Adıyaman’da 4 bin 431 kalıcı deprem evinin temeli atıldı.

Temel atma töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Her bir kardeşimizi huzur ve güven içinde yaşayacakları yeni evlerine mutlaka kavuşturacağız.”

4 bin 431’i Adıyaman’da olmak üzere 22 bin 467 kalıcı deprem konutumuzun temelini attıklarını belirten Erdoğan, “Adıyaman’daki ilk evim için 2 bin 250 konutun hak sahiplerini kurayla belirledik. Her depremzede aileye 10 bin lira, Yakınları vefat edenler için 100’er bin lira, 15 bin lira yer değiştirme yardımı, 3 bin ile 5 bin lira arasında kira yardımı ödüyoruz, vatandaşlarımıza 100 bin liraya kadar maddi destek sağlıyoruz konutlar yapılıyor, diğer afetlerde ise konutların üçte birini verdik” Az sayıda başlıyor, küçüldükçe azalıyor. Köy evlerini de mukayeseli sayıda hak sahiplerine veriyoruz. Aylık ödeme 20 yılın sonuna kadar sabit kalır. Erken kapatmak isteyenler yüzde 20 indirimden yararlanıyor” dedi.

1 YIL İÇİNDE TESLİM EDİYORUZ

“Bugün temelini atıyoruz. Bir yıl içinde teslim etmeye kararlıyız. Dünyada bu kadar kısa sürede büyük evler yapılabilir ama tecrübemiz, azmimiz ile olur. Hatırlatmaya gerek yok. Geçmişte benzer durumlarda ne oldu.” duymuyorum Van Elazığ Malatya İzmir depremlerini yaşayan vatandaşlarımız bunun şahididir. Yangınları yaşayan vatandaşlarım buna şahittir. Tamamladığımız 3,3 milyonluk kentsel dönüşümden faydalanan vatandaşlarımız bunun şahididir. Nissibi Köprüsü bunun şahididir. Şanlıurfa’yı Adıyaman’a bağlamadık mı? Felaketin yaraları sarılmadan huzur bulamayacağız. En güzel cevabı 14 Mayıs’ta sandıkta vereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu